środa, 30 października 2013

Domowy cukier waniliowy

… czyli cukier waniliowy z najwyższej półki :) Aromatyczny, pachnący, z zaledwie dwóch ogólnie dostępnych składników no i co najważniejsze – w 100 % naturalny :) Jest on bardzo wydajny, a jego przygotowanie zajmuje dosłownie chwilę, dlatego polecam go przygotować – na pewno przyda się w okresie zbliżających się świąt :) Ten cukier używamy zamiast zwykłego cukru zastępując część cukru (w zależności od ilości cukru waniliowego w przepisie) domowym cukrem waniliowym i pomijamy już wtedy kupny cukier waniliowy. Termin ważności  (patrz termin ważności cukru, z którego korzystałaś).
Przepis z Internetu, można go znaleźć prawie na każdej stronie z przepisami :)
Składniki:
- 2 szklanki drobnego cukru
- 1 laska wanilii

Przygotowanie:
Laskę wanilii przecinamy wzdłuż, wydrążamy nasionka, a pustą laskę wanilii dzielimy na 2 – 3 części.
Cukier wsypujemy do słoiczka lub innego szczelnego pojemnika, dodajemy do niego nasionka z wanilii, dokładnie je razem łączymy, wkładamy do słoiczka laski wanilii tak, aby w większości były one pokryte cukrem, zamykamy słoik i odstawiamy go na ok. 1 – 2 tygodnie w suche, zaciemnione miejsce (np. do kuchennej szafki). W miedzy czasie kilkakrotnie wstrząsamy słoiczkiem, aby wydobyć lepszy aromat wanilii.
Zawartość pojemniczka można co jakiś czas uzupełniać cukrem, który będzie pochłaniać aromat wanilii. Od czasu do czasu trzeba również dodać nowe nasionka i laski wanilii.

1 komentarz:

  1. To jest wlasnie to czego szukalam :) jak znalazl na swieta :) mmmm PS fajnie ze masz juz fb juz polubilam pozdrawiam Monika :)

    OdpowiedzUsuń