piątek, 6 grudnia 2013

Dzwoneczki z piernika 3d na choinkę

… kolejny pomysł z cyklu pierniczki lub prezenty świąteczne. Taki dzwoneczek składa się z 6 elementów połączonych ze sobą ozdobną wstążką i tylko ona nie jest jadalna – reszta to pyszne pierniczki :) Zestaw foremek do zrobienia takiego dzwoneczka można już kupić na stronach internetowych, np. Allegro. Ja dziś przedstawię Wam sposób na wykonanie takiego dzwoneczka, bez użycia specjalnych foremek.
Dziś do wykonania dzwoneczków skorzystałam z przepisu na czeskie pierniczki tradycyjne
W swojej kolekcji foremek do ciastek i pierniczków miałam 4 okrągłe foremki o różnej średnicy, resztę kółek zrobiłam przy pomocy szklanki – potrzebujemy w sumie 6 kółek różnej wielkości, w tym dwa o rozmiarze numer 2 licząc od najmniejszego. Jeśli nie macie takich foremek możecie wszystkie kółka zrobić przy pomocy kieliszków, szklanek, kubków i filiżanek.
We wszystkich kółkach równo na środku robimy małą dziurkę, najmniejszą foremką w kształcie kółka, końcówką małej tylki cukierniczej lub słomką – po upieczeniu pierniczków przez te otworki będziemy przeplatać kokardę.
Upieczone pierniczki możemy polukrować lukrem, ale nie jest to konieczne, bo dzwoneczki z kolorową kokardą już same w sobie wyglądają fenomenalnie :) Zaplatanie dzwoneczka zaczynamy od dołu, najpierw zawiązujemy małe kółeczko z dziurką (w pionie), później (poziomo) przeplatamy kokardę przez wszystkie dziurki w kółkach zaczynając od największego, kończąc na najmniejszym, a na samej górze łączymy dzwoneczek piękną kokardą. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz