sobota, 22 czerwca 2013

Domowe lody krówkowe

… czyli pyszne i słodkie lody o smaku krówek, w sam raz na takie upały jak dziś :) Te lody są bardzo szybkie w przygotowaniu, bez jaj, bez maszyny, w zasadzie wystarczy wymieszać wszystkie składniki i gotowe. Więcej czasu zajmuje ich zamrożenie, gdyż trwa to kilka godzin, ale uwierzcie mi na słowo, że zaglądanie co godzinę do lodów i próbowanie ich przy każdym mieszeniu to naprawdę fajna praca :) Nie ma to jak domowe lody dlatego zapraszam do ich wypróbowania… są naprawdę niesamowite, ekstra słodkie no i na pewno dużo zdrowsze niż te kupne :)
Przepis to moja modyfikacja na bazie kilku najlepszych przepisów znalezionych w Internecie.
Składniki:
- 300 g. masy krówkowej, np. z gotowanego mleka skondensowanego słodzonego lub inny dowolny krem lub masa krówkowa
- 200 ml. mleka 3,2 %
- 250 ml. śmietany kremówki 36 %
- 1 łyżeczka aromatu waniliowego
Przygotowanie:
Do wysokiego garnka wkładamy masę krówkową, mleko i ubijamy je mikserem na średnich obrotach, aż się dokładnie połączą. Po chwili dodajemy do nich schłodzoną śmietanę kremówkę, aromat waniliowy i ubijamy masę jeszcze przez ok. 3 – 4 minuty na wolnych obrotach.
Gotową masę przelewamy do pojemniczka o pojemności ok. 1 litra, przykrywamy go przykrywką i wstawiamy do zamrażarki. W trakcie mrożenia kilkakrotnie (mniej więcej co 30 – 45 minut) wyjmujemy lody z zamrażarki i dokładnie je przemieszujemy – ja robiłam to ok. 5 razy do momentu, aż zamarzły.

Zobacz również:
Jak zrobić domowe lody bez maszyny?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz