wtorek, 7 maja 2013

Koszyk na tort tutorial

… do przygotowania ozdobnego kosza na tort będziemy potrzebowali buttercream (krem maślany), czyli krem na bazie masła i cukru pudru, bądź inny, ale należy pamiętać, że w składzie kremu nie powinna znaleźć się zbyt duża ilość śmietany, aby dekoracja nie spłynęła z tortu). Buttercream musi być dość zwarty i ścisły, dlatego należy go wykonać tak, aby od razu krem był gęsty, a jeśli mamy już krem, ale o nieco lżejszej konsystencji należy go zagęścić cukrem pudrem, lub schłodzić przez jakiś czas w lodówce, aby zgęstniał. Oprócz kremu potrzebowali będziemy jeszcze rękaw cukierniczy i końcówkę z podłużnym, karbowanym wzorem (np. Wilton 47).
Przepis na czekoladowy buttercream znajduje się już u mnie na blogu.
Przygotowanie:
Gotowy tort obkładamy cienką warstwą kremu maślanego, wstawiamy do lodówki na ok. 1 – 2 kwadranse, po tym czasie wyjmujemy go z lodówki, przekładamy buttercream do rękawa cukierniczego i zaczynamy plecenie kosza, zaczynając od dołu do góry. W między czasie najlepiej przechowywać resztę kremu w lodówce.
Z rękawa cukierniczego wyciskamy na tort w pionie pierwszy pionowy pasek (1). Następnie w poziomie wyciskamy na nim podłużne krótkie paski (2) w odstępach, mniej więcej jakbyśmy robili co drugi pasek (3). Następnie (obok) w pionie robimy kolejny pasek na całej długości (4). Na nim w poziomie układamy krótkie, podłużne paski (5), analogicznie jak wcześniej, czyli tak jakbyśmy robili co drugi pasek z tą różnicą, że robimy je w przerwach tam, gdzie nie robiliśmy pasków w poprzedniej warstwie (6).
W ten sam sposób robimy następne plecionki wokół tortu (7 – 8), aż powstanie nam piękny, elegancki kosz.

2 komentarze:

  1. Bardzo podoba mi się Twój przepis i blog, który niedawno odkryłam. Dziękuję bardzo i ciepło pozdrawiam. Wykorzystam tylko takiej tylko nie mam jeszcze bi rozumiem ze to Wilton:) marzenie mam aby kupić tylko zawsze coś innego jest ważniejsze:):) i zastanawiam się czy ten cały zestaw naprawdę jest mi potrzebny...

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja nie kupowałam całego zestawu tylko wybrane tylki. Wybierz kilka najbardziej potrzebnych i już ;) Polecam 1M, najczęściej z niej korzystam, jakąś gwiazdkę, jedną do robienia liści i okrągłą do robienie kropek czy kółek :) Pozdrawiam

      Usuń